Tag bezpieczeństwo
Rozmiar czcionki
- „Dzień Seniora profilaktycznie” w Brzesku 15 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Brzesku odbył się „Dzień Seniora profilaktycznie”. Przedsięwzięcie zainicjowali Burmistrz Brzeska oraz Komendant Powiatowy Policji w Brzesku. Na seniorów czekało moc atrakcji i informacji szczególnie przydatnych dla osób starszych. W przedsięwzięciu oprócz inicjatorów i organizatorów z Urzędu Miejskiego w Brzesku oraz Komendy Powiatowej Policji w Brzesku wzięli udział przedstawiciele m.in. Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych, Narodowego Funduszu Zdrowia, Ośrodka Wsparcia i Testów z Krakowa, Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Fundacji Dbam o Zdrowie.
- „Bezpieczny przejazd” - wspólna akcja brzeskich policjantów, pracowników PKP oraz funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei Jak bezpiecznie pokonać przejazd kolejowy? Co zrobić, kiedy nasz samochód zostanie uwięziony na torowisku pomiędzy zaporami? W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego na przejazdach kolejowych służby zorganizowały wspólną akcję prewencyjno-edukacyjną na przejeździe kolejowym w Sterkowcu
- O bezpieczeństwie z seniorami Brzescy policjanci by dotrzeć do jak największej grupy seniorów działają na wielu płaszczyznach. Apele i komunikaty prasowe, spotkania oraz debaty z seniorami to nieodłączny element działań profilaktycznych. Mundurowi podczas spotkań apelują o rozwagę i edukują seniorów jak uchronić się przed oszustwami.
- W trosce o bezpieczeństwo pieszych Policjanci ruchu drogowego brzeskiej komendy przeprowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na ryzykowne zachowania kierujących i pieszych, które mogą być przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.
- Czekam na Ciebie - Jedź bezpiecznie! Walentynki - coroczne święto zakochanych przypadające 14 lutego, to idealny dzień, aby uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, że ich zdrowie i życie jest dla kogoś bardzo ważne.
- Ferie zimowe 2023. Wszystkie służby w gotowości. – Dla uczniów z Małopolski przerwa zimowa rozpocznie się 30 stycznia i potrwa do 12 lutego. Dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w naszym województwie czas ferii jest znacznie dłuższy. Małopolska to region niezwykle atrakcyjny turystycznie. Co roku gościmy przyjezdnych z całego kraju i zza granicy. Ferie to okres wzmożonych prac całej administracji zespolonej, szeregu instytucji oraz służb. Przygotowania do zimowego wypoczynku zaczęliśmy kilka tygodni temu. Tej zimy służby mają jednak znacznie więcej obowiązków. Za kilka dni w zimowej stolicy Polski – w Zakopanem – odbędą się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Służby zapewniają o swojej gotowości – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.
- Bezpieczne zakupy świąteczne Wokół nas zauważalna jest już świąteczna atmosfera. Na ulicach, w sklepach, biurach stoją ubrane choinki, świecą ozdoby świąteczne. Panująca atmosfera wprawia nas w nostalgię. W galeriach i centrach handlowych zauważalny jest coraz większy ruch, którego nasilenie może jeszcze nastąpić podczas najbliższych dni. Pamiętajmy, że nie wszyscy będący w tym czasie w sklepie, szczególnie wielkopowierzchniowym, przychodzą po zakupy.
- Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na wesoło Już od najmłodszych lat dzieci uczą się zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nauka poprzez zabawę jest dla nich doskonałą okazją przyswojenia wiedzy. Z takim zamysłem Szkoła Podstawowa nr 3 w Brzesku przeprowadziła Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Każdej konkurencji przyglądali się policjanci z Brzeska czuwając nad prawidłowym wykonaniem zadania.
- WSPÓLNIE ZADBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO W OKRESIE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH Okres Wszystkich Świętych to trudny czas dla wszystkich uczestników ruchu drogowego a dla policjantów okres wytężonej pracy. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno kierującym pojazdami, jak i pieszym.
- BEZPIECZEŃSTWO W OKRESIE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DNIA ZADUSZNEGO 1 i 2 listopada to czas kiedy rodziny odwiedzają groby swoich bliskich. Zapoznaj się z poradami Wydziału Prewencji KWP Kraków dotyczącymi zabezpieczenia domu przed ewentualnym włamaniem, bezpiecznej podróży komunikacją zbiorową czy samochodem i środkach ostrożności na cmentarzu.
- TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO Od czwartku 20 października 2022 r. Policja prowadzi kampanię pn. „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. Ma ona na celu uświadomienie kierującym wpływu jakości i stanu oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Działania potrwają do 15 grudnia 2022 r.
- 85 LAT DROGÓWKI Wydziały ruchu drogowego w głównej mierze mają zapewnić bezpieczeństwo na drogach i ulicach kraju, kontrolować ruch, obsługiwać zdarzenia drogowe. W celu solidnego wykonywania powierzonych zadań niezbędna jest flota radiowozów unowocześniana wraz z rozwojem techniki. W zależności od potrzeb policjanci drogówki użytkują ponad trzy tysiące różnych pojazdów (stan na koniec 2021 r).
- OGÓLNOPOLSKIE DZIAŁANIA POLICJI NA RZECZ BEZPIECZEŃSTWA NIECHRONIONYCH UCZESTNIKÓW RUCHU DROGOWEGO Dziś Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” (NURD). Mają one na celu zwiększenie bezpieczeństwa tych uczestników ruchu drogowego, którzy podczas wypadków są szczególnie narażeni na ich tragiczne konsekwencje.
- Dzieci z wizytą w brzeskiej komendzie Wczoraj (26.09) brzescy policjanci gościli w komendzie uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się pracy funkcjonariuszy.
- Zaproszenie na debatę społeczną w Gnojniku Komendant Komisariatu Policji w Czchowie zaprasza mieszkańców na debatę społeczną, która odbędzie się 29 września 2022 roku o godzinie 17.00 w Remizie OSP w Gnojniku. Chcesz mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy? Weź udział w debacie.
- Podsumowanie zaangażowania Małopolskiej Policji w zapewnienie bezpieczeństwa na obozach harcerskich podczas wakacji Ponad 2200 harcerzy z całej Polski wypoczywało na obozach w Małopolsce. Zorganizowano 42 obozy stacjonarne oraz 12 wędrownych. Podczas wakacji małopolscy policjanci kontrolowali, czy miejsca, w których wypoczywają dzieci, są odpowiednio zabezpieczone i utrzymywali bieżący kontakt z komendantami obozów harcerskich.
- Zwalniam przed szkołą – policjanci dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży Uczniowie po wakacyjnym wypoczynku wrócili do szkolnych murów. Dzisiaj (1.09) rozpoczęli nowy rok szkolny. Wokół szkół panował wzmożony ruch. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży już w godzinach porannych pojawili się w pobliżu placówek, aby przypomnieć wszystkim uczestnikom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie przy przejściach dla pieszych.
- Bezpieczna droga do szkoły Wakacje dobiegają końca. Po dwumiesięcznej przerwie uczniowie wracają do szkół. Nad ich bezpieczeństwem będą czuwać policjanci, którzy wraz z rozpoczęciem roku szkolnego prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”.
- Piątkowy przepis drogowy Odc. 44 – „pasy bezpieczeństwa” W ramach kolejnego odcinka piątkowego przepisu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie na podstawie Ustawy Prawo o ruchu drogowym opracowali krótkie przypomnienie przepisów dotyczących korzystania z pasów bezpieczeństwa.