AKTUALNOŚCI - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Ukradł rower, a następnie usiłował włamać się do samochodu.
Zarzut kradzieży roweru oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do samochodu usłyszał 23-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, który na jednej z posesji w miejscowości Mokrzy-ska ukradł rower o wartości 1000 złotych, a następnie próbował dostać się do wnętrza za-parkowanego w pobliżu pojazdu, żeby ukraść z niego wartościowe rzeczy. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna swoje za-chowanie tłumaczył wpływem silnego wzburzenia emocjonalnego, gdyż wcześniej brał udział w zdarzeniu drogowym na autostradzie.
-
BRZESCY POLICJANCI WZIĘLI UDZIAŁ W 24 GODZINNYM BIEGU CHARYTATYWNYM.
W dniu 23 września br. w Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku przedstawiciele Fundacji AUXILIUM w obecności Komendanta insp. Bogusława Chmielarza złożyli podziękowania funkcjonariuszom brzeskiej komendy za zaangażowanie i udział w „24 H charytatywnym bieg górskim Uzbornia-Bochnia", który odbył się z 18 na 19 września br. Wręczono okolicznościowe medale oraz statuetkę. Bieg ten miał przede wszystkim na celu zbiórkę pieniędzy na rzecz podopiecznych Fundacji Auxillium. W imprezie brali udział m.in. funkcjonariusze brzeskiej komendy, którzy wykorzystali w ten sposób swój wolny czas na pomoc potrzebującym.
-
Konkurs dla uczniów pn. „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”
Ogłaszamy konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych województwa małopolskiego pn. „Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!” . Konkurs rozpoczyna się od 23 września 2021 roku. Termin nadsyłania zgłoszeń konkursowych upływa 23 listopada 2021 roku.
-
Zarząd Główny NSZZ Policjantów podjął decyzję umożliwiającą wypełnienie zobowiązań zawartych w Porozumieniu z dnia 8 listopada 2018 r.
21 września 2021 r. podczas specjalnie zwołanego w tym celu posiedzenia, Zarząd Główny NSZZ Policjantów zatwierdził propozycje przedstawione przez wiceministra Macieja Wąsika na spotkaniu ze związkami zawodowymi reprezentującymi funkcjonariuszy służb mundurowych w dniu 20 września 2021 r. Ta decyzja stwarza warunki do pełnej realizacji Porozumienia sprzed trzech lat oraz otwiera możliwość zaprojektowania dalszych działań i rozwiązań prawnych pozwalających na wprowadzenie zmian w obszarze pragmatyki służby, świadczeń o charakterze socjalnym a także systemowego wzrostu uposażeń.
-
Nietrzeźwy kierowca autobusu chciał zawieźć dzieci na wycieczkę
Policjanci brzeskiej drogówki powstrzymali nietrzeźwego kierowcę autobusu, który miał zabrać dzieci na szkolną wycieczkę. 63-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego miał w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za swoje postępowanie przed sądem.
-
Brzesko. Ukradł elektryczny rower, bo … trafiła się okazja
Natychmiastowa reakcja brzeskich policjantów doprowadziła do odzyskania, w ciągu kilku godzin, skradzionego roweru elektrycznego o wartości 3 tysięcy złotych. Zatrzymany 36-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego nie dość, że jechał na skradzionym rowerze to jeszcze znajdował się w stanie nietrzeźwości. Rower został zwrócony właścicielce, natomiast mężczyzna odpowie teraz za swój czyn przed sądem.
-
Brzescy policjanci uderzyli w narkotykowy biznes
Policjanci z Brzeska walcząc z przestępczością narkotykową uderzyli w środowisko trudniące się tym nielegalnym procederem. Akcja brzeskich kryminalnych i policjantów z Komisariatu Policji w Czchowie pozwoliła na zatrzymanie 17-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Policjanci zabezpieczyli na jego posesji ponad 100 gramów marihuany, 400 gramów mefedronu oraz ponad 30 gramów tabletek Extasy, które dzięki tej akcji nie trafią do sprzedaży.
-
Policjanci z Brzeska uczestniczyli w festynie rodzinnym w Dębnie
Policjanci z Wydziału Prewencji brzeskiej komendy wzięli udział w dwudniowym festynie rodzinnym zorganizowanym z okazji „Pożegnania wakacji”, który odbył się w dniach 4-5 września br. przy Hali Widowiskowo – Sportowej w Dębnie. Oprócz licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów dla wszystkich uczestników festynu, w programie znalazły się również pokazy wyposażenia policyjnego, prezentacja samochodu interwencyjnego Policji, oraz wiele innych atrakcji przygotowanych dla najmłodszych uczestników imprezy. Festyn był także dobrą okazją do spotkania funkcjonariuszy z dziećmi i młodzieżą, podczas którego mundurowi rozmawiali na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa.
-
Brzesko. Uroczystości upamiętniające Ofiary Bombardowania Węzła Kolejowego Brzesko-Słotwina
Kierownictwo brzeskiej Komendy zawsze bierze udział we wszystkich historycznych uroczystościach upamiętniających ważne i podniosłe wydarzenia. Nie inaczej było w sobotę 4 września br., kiedy to Komendant Powiatowy Policji w Brzesku insp. Bogusław Chmielarz uczestniczył w uroczystościach upamiętniających Ofiary Bombardowania Węzła Kolejowego Brzesko-Słotwina, które odbyły się w pobliżu kościoła parafialnego na Słotwinie. W uroczystościach wziął również udział poczet sztandarowy brzeskiej jednostki Policji.