Uroczyste pożegnanie z mundurem asp. sztab. Grzegorza Gurgula - Z życia garnizonu - KPP w Brzesku

Z życia garnizonu

Uroczyste pożegnanie z mundurem asp. sztab. Grzegorza Gurgula

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku odbyło się pożegnanie asp. sztab. Grzegorza Gurgula, dyżurnego Zespołu Dyżurnych, który właśnie przeszedł na emeryturę. Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Bogusław Chmielarz podziękował za lata rzetelnej służby oraz życzył wszelkiej pomyślności, a także zadowolenia z podejmowania kolejnych wyzwań w życiu prywatnym.

Podczas wczorajszej uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mł. insp. Bogusław Chmielarz w obecności kadry kierowniczej, policjantów i pracowników cywilnych podziękował asp. sztab. Grzegorzowi Gurgul dyżurnemu Zespołu Dyżurnych za zaangażowanie i profesjonalizm podczas pełnienia długoletniej służby.
 asp. sztab. Grzegorz Gurgul służbę w Policji rozpoczął w sierpniu 1994 roku. Kolejne trzy lata policjant spędził w Komisariacie Policji Portu Lotniczego Warszawa – Okęcie, pełniąc służbę w Kompanii Patrolowo – Interwencyjnej. W 1997 roku przeniesiony został do Komendy Rejonowej Policji w Brzesku, gdzie zasilił szeregi Drużyny Patrolowo  - Interwencyjnej Komisariatu Policji w Czchowie. Kolejnym etapem w karierze asp. sztab. Grzegorza Gurgula była służba w Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Rejonowej Policji w Brzesku. Była to najdłuższa część kariery zawodowej, trwająca do roku 2013, kiedy funkcjonariusz zmienił stanowisko i rodzaj służby, zostając zastępcą dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Nabyte w tym czasie wiedza i doświadczenie spowodowały, że w roku 2019 został mianowany na stanowisko dyżurnego Zespołu Dyżurnych Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Oprócz nominalnych obowiązków, asp. sztab. Grzegorz Gurgul przez wiele lat pełnił służbę w Nieetatowej Grupie Rozpoznania Minersko- Pirotechnicznego również jako kierownik tej grupy. W 2013 roku został wybrany Policjantem Roku Małopolski w plebiscycie Gazety Krakowskiej. W trakcie pełnienia służby został odznaczony Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

  • komendant uroczyście żegna policjanta odchodzącego na emeryturę
  • komendant dziękuję policjantowi za współpracę
  • policjanci żegnają się podając dłonie