KPP w Brzesku

Ważne informacje - 5 artykułów

Komunikaty

 1. Policja poszukuje sprawcy kolizji drogowej

  Komenda Powiatowa Policji w Brzesku poszukuje świadków kolizji drogowej, do której doszło w dniu 8 marca br. około godziny 16:00 na ulicy Jana Pawła II w Brzesku. Kierujący samochodem osobowym prawdopodobnie marki BMW typu kombi, koloru czarnego uderzył w zaparkowany przy tej ulicy przed jedną z posesji samochód marki Nissan Primastar i oddalił się z miejsca zdarzenia.

 2. Komunikat dotyczący obsługi interesantów

 3. Wyszedł z domu i nie powrócił – zaginięcia seniorów jako narastający problem społeczny

  Osoby starsze stanowią coraz większy odsetek naszego społeczeństwa. Według badań publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny (GUS) (1) liczba seniorów (2) w Polsce regularnie wzrasta. Przykładowo, w 2010 roku stanowili oni od 19,6% całej populacji, natomiast w roku 2018 roku wiek senioralny przekroczył już co czwarty mieszkaniec naszego kraju. Z uwagi na stan psychofizyczny i zmiany związane z procesami starzenia, seniorzy to osoby szczególnie podatne na różnego rodzaju wypadki i sytuacje zagrażające ich życiu czy zdrowiu. Przykładami takich zdarzeń są zaginięcia.

 4. Kierowcy, uważajcie na dzikie zwierzęta

  Zeszłotygodniowe zderzenie osobówki z jeleniem na drodze K-75 w miejscowości Okocim (powiat Brzeski) mogło mieć zupełnie inne zakończenie. Na szczęście kierująca samochodem nie odniosła poważniejszych obrażeń i została na miejscu zaopatrzona medycznie przez załogę karetki pogotowia. Pamiętajmy, przejeżdżając odcinkiem drogi przebiegającym przez tereny leśne bądźmy szczególnie czujni i ostrożni.

Z życia garnizonu

 1. NOWY KIEROWNIK POSTERUNKU POLICJI W SZCZUROWEJ

  Od dnia dzisiejszego Posterunek Policji w Szczurowej ma nowego Kierownika. Został nim aspirant sztabowy Mariusz Motyka z 17 letnim stażem służby. Funkcjonariusz ten wcześniej zajmował stanowisko starszego dzielnicowego w Komisariacie Policji w Żabnie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie.

 2. Uroczyste pożegnanie z mundurem asp. sztab. Grzegorza Gurgula

  Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku odbyło się pożegnanie asp. sztab. Grzegorza Gurgula, dyżurnego Zespołu Dyżurnych, który właśnie przeszedł na emeryturę. Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Bogusław Chmielarz podziękował za lata rzetelnej służby oraz życzył wszelkiej pomyślności, a także zadowolenia z podejmowania kolejnych wyzwań w życiu prywatnym.

 3. Nowy komendant Komisariatu Policji w Czchowie

  Podinspektor Jarosław Pachut został nowym komendantem Komisariatu Policji w Czchowie, a aspirant sztabowy Piotr Burakowski Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

 4. Uroczyste pożegnanie Komendanta Komisariatu w Czchowie

  W dniu 29.01.2020 roku o godzinie 13.00 w związku z odejściem na emeryturę po 26 latach służby, w brzeskiej komendzie odbyła się uroczystość pożegnania Komendanta Komisariatu Policji w Czchowie podinspektora Piotra Wójciaka. Podziękowania za wieloletnią pracę Panu Komendantowi złożył Komendant Powiatowy Policji w Brzesku młodszy inspektor Bogusław Chmielarz, Zastępca Komendanta podinsp. Wacław Daniec oraz kadra kierownicza i pracownicy cywilni.

 5. Zaostrzenie kar za przestępstwa przeciwko funkcjonariuszom po wydarzeniach w Pastuchowie

  – Musimy jeszcze skuteczniej zwalczać przestępczość przeciwko funkcjonariuszom. Jedną z metod będzie zaostrzenie kar za popełnienie przestępstwa naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, czynną napaść na niego i znieważanie – powiedział minister Mariusz Kamiński podczas dzisiejszej (16 września br.) konferencji prasowej. W konferencji wziął udział premier Mateusz Morawiecki i gen. insp. Jarosław Szymczyk – komendant główny Policji.

 6. Wystawa „Policja kobieca w Polsce” zaprezentowana w brzeskiej jednostce

  W tym roku przypada 95. rocznica powołania Policji Kobiecej. Komenda Główna Policji – Biuro Edukacji Historycznej – Muzeum Policji z tej okazji przygotowało wystawę poświęconą historii początku służby kobiet w formacjach bezpieczeństwa w okresie II Rzeczypospolitej. Od wczoraj, 14 września, dzięki wsparciu Zarządu Terenowego KWP w Krakowie NSZZ Policjantów w Małopolsce ekspozycja jest wystawiona w brzeskiej jednostce. Choć okoliczności związane z pandemią i nałożonym reżimem sanitarnym nie pozwalają na zorganizowanie ogólnodostępnej wystawy, to z przyjemnością udostępniamy ją w formie fotorelacji.