Aktualności

 • Europejskie działania pn. PASY
  2018-03-15
  Dzisiaj, 15 marca br. policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Pasy”. W trakcie kontroli będą zwracać szczególną uwagę czy kierujący i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach lub innych urządzeniach przytrzymujących....
  więcej
 • Policjanci pomagają i apelują o wspieranie potrzebujących.
  2018-03-14
  Niskie temperatury powietrza są zagrożeniem dla osób bezdomnych czy nietrzeźwych.
  Jednym z głównych zadań Policji w okresie zimowym jest dbanie o bezpieczeństwo osób narażonych na wychłodzenie. Funkcjonariusze sprawdzają miejsca, gdzie można napotkać bezdomnych, niezwłocznie weryfikują wszelkie...
  więcej
 • Małopolski Konkurs Filmowy " Bądź bezpieczny na drodze".
  2018-03-14
  Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnzjalnych do wzięcia udziału w IV edycji Małopolskiego Konkursu Filmowego "Bądz bezpieczny na drodze". Termin przesyłania prac - od 16 do 27 kwietnia 2018 roku.
  Regulamin Konkursu Filmowego "Bądz bezpieczny na drodze"
  więcej
 • „SpoKREWnieni służbą” podzielili się najcenniejszym darem .
  2018-03-13
  Dajesz krew, dajesz drugie życie – takie przesłanie przyświeca tym, którzy gotowi są nieść pomoc innym. Policjanci i pracownicy brzeskiej jednostki chętnie dzielą się z potrzebującymi najcenniejszym darem – swoją krwią.
  Działający przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku Klub Honorowych Dawców...
  więcej
 • Wprowadzenie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku.
  2018-03-13
  Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku podinsp. Bogusław Chmielarz uroczyście powitał w murach brzeskiej jednostki swojego nowego Zastępcę. Zgodnie z rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie obowiązki na tym stanowisku będzie pełnił podinsp. Grzegorz Wyskiel.
  W...
  więcej
 • Kontrole trzeźwości na brzeskich drogach
  2018-03-09
  Wczoraj (8.03) brzescy policjanci przeprowadzili działania „Alkohol i narkotyki” podczas, których skontrolowano i przebadano na zawartość alkoholu w organizmie 758 kierujących. Funkcjonariusze ujawnili 4 osoby, które zdecydowały się na jazdę pod wpływem alkoholu. Jeden z kierujących, oprócz tego,...
  więcej
 • Życzenia od p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Brzesku z okazji Święta Kobiet.
  2018-03-08

  więcej
 • Szanowne Panie, Policjantki i Pracownice Policji
  2018-03-08
  Życzenia od Kierownictwa polskiej Policji i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie z okazji Dnia Kobiet.

  więcej
 • Kobiety w Małopolsce za kierownicą
  2018-03-08
  Obecnie widok kobiety za kierownicą samochodu osobowego nikogo nie dziwi, coraz częściej można je również zobaczyć jako kierowców tira, autobusu czy też tramwaju, a jak pokazują statystyki Panie prowadzą pojazd bezpieczniej niż Panowie. Przedstawiamy krótką statystykę pokazującą jak kobiety w...
  więcej
 • O krok od pożaru magazynów
  2018-03-07
  Mało brakowało a magazyny jednej z firm na terenie Dębna warte ponad kilkaset tysięcy złotych doszczętnie by spłonęły. Kłęby dymu i płomienie zauważyli w nocy policjanci brzeskiej drogówki. To dzięki ich reakcji nie doszło do rozprzestrzenienia się pożaru na inne budynki.
  Dzisiejszej nocy, kilka...
  więcej
 • Dzielnicowi niosą pomoc
  2018-03-06
  Służą radą i pomocą, troszczą się o swoich mieszkańców, wspierają w rozwiązywaniu problemów – mowa o dzielnicowych, którzy każdego dnia gotowi są służyć potrzebującym. Szczególnie teraz, podczas zimy, częściej niż zwykle pojawiają się u osób samotnie mieszkających, schorowanych, czy znajdujących...
  więcej
 • Dzięki zgłoszeniu nastolatki odnaleziono zaginionego mężczyznę
  2018-03-05
  Coraz częściej Policja otrzymuje sygnały od społeczeństwa o osobach potrzebujących pomocy. Teraz kiedy na zewnątrz panują minusowe temperatury, zdrowie, a nawet życie tych osób jest szczególnie zagrożone. W takiej sytuacji znalazł się starszy, schorowany mężczyzna, który bez wiedzy domowników...
  więcej
 • Wzmożone działania Policji na przejazdach kolejowych
  2018-03-05
  Policjanci ruchu drogowego prowadzą dzisiaj działania ukierunkowane na podniesienie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych, a w szczególności na niestrzeżonych przejazdach. Działania te mają na celu podniesienie świadomości uczestników ruchu drogowego na temat zagrożeń związanych z...
  więcej

Komunikaty

 • Rozpoznajesz tego mężczyznę?
  2018-02-08 11:06
  Policjanci z Brzeska poszukują mężczyzny, który w dniu 10 grudnia 2017r. w jednym z lokali gastronomicznych w gminie Brzesko dokonał kradzieży pieniędzy z portfela na szkodę innego klienta. Wizerunek sprawcy zarejestrowały kamery monitoringu.
  więcej
 • Mandat zapłacimy kartą płatniczą
  2018-02-07 11:23
  Policjanci ruchu drogowego brzeskiej jednostki na wyposażeniu do służby mają terminale płatnicze. Dzięki tym urządzeniom, kierowcy, którzy za popełnione wykroczenie otrzymają mandat karny, będą mogli zapłacić go na miejscu.
  więcej
 • Ponad 23 tysiące kandydatów do służby w Policji, przyjętych zostało 4151
  2018-01-15 10:48
  Z ponad 23 tysięcy kandydatów do służby w Policji w 2017 roku przyjęto 4151 nowych policjantów – właśnie tylu pozytywnie zostało ocenionych do służby w naszych strukturach.
  więcej
 • Utraciłeś dokumenty? Zastrzeż je w Banku!
  2018-01-15 10:44
  Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych.
  więcej
 • Dzień Odblasków - konkurs dla przedszkoli na projekt odblasku
  2018-01-15 10:39
  Do 31 maja 2018 roku czekamy na zgłoszenia od przedszkoli, które będą chciały wziąć udział w konkursie przesyłając projekt elementu odblaskowego do komendy wojewódzkiej lub komendy stołecznej Policji. 
  więcej
 • Świętując nadejście Nowego Roku zadbaj o bezpieczeństwo swoje, najbliższych i otoczenia
  2017-12-28 11:03
  Zbliża się okres  noworoczny, więc na licznych straganach, w sklepach możemy kupić fajerwerki. Pamiętajmy jednak, że korzystając z nich, należy zachować szczególną ostrożność i rozsądek.
  więcej
 • Bezpieczeństwo w okresie świąteczno – noworocznym
  2017-12-28 10:11
  W związku ze zbliżającym się okresem świąteczno – noworocznym Wydział Prewencji KWP w Krakowie przygotował kilka porad, które pomogą spędzić miło, a przede wszystkim bezpiecznie ten czas w gronie rodziny oraz najbliższych.
  więcej
 • Pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas świątecznych przygotowań
  2017-12-28 10:34
  Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dni bezpośrednio poprzedzające ten świąteczny czas to okres, kiedy jesteśmy zabiegani i rozkojarzeni robieniem zakupów w sklepach i przygotowywaniem świątecznych potraw.
  więcej
 • Nie bądź obojętny - wyciągnij pomocną dłoń do osób narażonych na wychłodzenie organizmu
  2017-12-28 10:07
  Każdego roku wraz z pojawieniem się pierwszych przymrozków małopolska Policja rozpoczyna akcję prewencyjną dotyczącą problematyki osób bezdomnych, nieporadnych życiowo czy incydentalnie znajdujących się w okolicznościach zagrażających ich życiu oraz zdrowiu.
  więcej

Z życia garnizonu