Aktualności
-
Realizacja projektu Escapetruck na terenie województwa małopolskiego
W ubiegły piątek, 23 maja 2025 r., w Łodzi zakończyła się edycja wiosenna projektu Escapetruck. Polska Policja wspólnie z Ambasadą Królestwa Niderlandów w Polsce, Uniwersytetem Wrocławskim, Policją holenderską oraz Strażą Graniczną organizowała po raz kolejny na terenie 16 miast w Polsce, dwutygodniowe wydarzenie o tematyce przeciwdziałania handlowi ludźmi z wykorzystaniem tzw. Escapetrucka - pojazdu edukacyjnego, z którego, aby się wydostać, należy rozwiązać interaktywne zadania - wymagające współpracy i logicznego myślenia.
Data publikacji: 28.05.2025 -
„Babciu, miałem wypadek!” – Uwaga na oszustów!
Oszustwo „na wypadek” polega na telefonie do osoby starszej z informacją, że jej bliski (np. wnuk, córka, syn) spowodował poważny wypadek samochodowy. Oszust podaje się np. za policjanta, prokuratora lub znajomego członka rodziny. Przebieg rozmowy jest zazwyczaj bardzo emocjonalny i dramatyczny.
Data publikacji: 28.05.2025 -
Działania "Trzeźwość" na terenie powiatu brzeskiego
Wczoraj, 26 maja br. na terenie powiatu brzeskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania "Trzeźwość”. Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali blisko 1100 osób i wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch kierujących pod wpływem alkoholu.
Data publikacji: 27.05.2025 -
Aktualności Dzień Matki – uważaj na siebie Mamo!
26 maja – święto wszystkich Mam. W tym wyjątkowym dniu składamy życzenia, wręczamy kwiaty i okazujemy wdzięczność za miłość, opiekę i trud, jaki Matki wkładają każdego dnia w wychowanie i troskę o swoje dzieci.
Data publikacji: 26.05.2025 -
Co zrobić, gdy się zgubię? – ważne zasady dla najmłodszych – kampania #zaginioneNIEzapomniane
W Twoim życiu może zdarzyć się taka sytuacja, kiedy będąc rodzicami w sklepie, na festynie czy w parku stracisz ich z oczu i zgubisz się. Nagle się rozglądasz – i ich nie ma! Postaraj się zachować wtedy spokój! Wystarczy, że zapamiętasz kilka prostych zasad, które pomogą Ci szybko wrócić do rodziców czy opiekunów. Jesteś dzielny i na pewno dasz sobie wtedy radę!
Data publikacji: 22.05.2025 -
Bankowcy dla cyberedukacji: wyłudzenia „na znajomego”
„Istniejemy w mediach społecznościowych – to jest fakt. Pewnego dnia dostajesz wiadomość od Magdy z Twojego grona znajomych: Miałam wypadek samochodowy, prześlij mi 500 zł na pomoc drogową, przesyłam Ci link do banku. W pierwszej chwili jesteś emocjonalnie poruszona i myślisz – trzeba pomóc, ale musisz sobie uświadomić, czy na pewno znasz Magdę i czy możesz do niej zadzwonić. Czy Magda nie będzie zdziwiona, gdy do niej zadzwonisz, czy to nie kto inny podszył się pod Magdę? Kiedy zadzwonisz do Magdy, a ona powie, że odkąd podrożało paliwo, jeździ rowerem, będziesz wiedział, że robisz słusznie” – przypomina Ewa Kasprzyk w kampanii „Bankowcy dla CyberEdukacji”.
Data publikacji: 22.05.2025 -
Spotkanie policjantki z harcerzami
Policjantka Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii spotkała się z harcerzami Szczepu Czarnego działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Jadownikach. Spotkanie było doskonałą okazją do rozmowy o bezpieczeństwie i kształtowaniu prawidłowych zachowań wśród dzieci.
Data publikacji: 21.05.2025 -
Moje dziecko zaginęło – w kampanii #zaginioneNIEzapomniane radzimy, co w takiej sytuacji robić?
Zniknięcie dziecka to jedna z najbardziej dramatycznych sytuacji, z jakimi może się zmierzyć rodzic lub opiekun. W jednej chwili pojawia się lęk i tysiące pytań: „Co robić? Gdzie szukać? Kiedy dzwonić na Policję?” Strach i poczucie bezradności nie mogą paraliżować działań. Każda sekunda jest na wagę złota. Dlatego w ramach kampanii informacyjnej #zaginioneNIEzapomniane, przygotowaliśmy prosty i skuteczny schemat postępowania: SPRAWDŹ – POMYŚL – ZGŁOŚ. To konkretne kroki, które pomogą Ci w pierwszych minutach w sytuacji zaginięcia dziecka – niezależnie od jego wieku.
Data publikacji: 21.05.2025 -
Nie strasz dziecka policjantem – zaufanie zamiast lęku - kampania #zaginioneNIEzapomniane
„Bo jak nie będziesz grzeczny, to zabierze cię policjant!” – to pozornie niewinne zdanie wciąż można usłyszeć na placach zabaw, na ulicy czy w domach. Tymczasem buduje ono mur strachu tam, gdzie powinno budować zaufanie. W kampanii #zaginioneNIEzapomniane mówimy: dziecko nie może bać się zwrócić do policjanta o pomoc – od tego może zależeć jego zdrowie i życie.
Data publikacji: 21.05.2025 -
#zaginioneNIEzapomniane – wciąż czekamy na Anię
Każde zaginione i nieodnalezione dziecko to historia, która wciąż trwa. To pytania, na które nikt nie znalazł jeszcze odpowiedzi. W ramach kampanii #zaginioneNIEzapomniane przypominamy pięć takich spraw – bo nawet jeśli minęły już dekady, nie chcemy pogodzić się z ciszą. Wciąż wierzymy, że ktoś coś pamięta, że ktoś może przerwać milczenie. Dziś wracamy do sprawy Ani Jałowiczor – 10-letniej dziewczynki z Simoradza, która zniknęła w drodze ze szkolnej zabawy do domu.
Data publikacji: 14.05.2025
Komunikaty
-
Zgłoś kandydata do konkursu „Policjant, który mi pomógł”!
Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji już po raz kolejny organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”, którego głównym celem jest promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
-
"Nie okradaj się ze zdrowia" - poradnik
Handlarze sfałszowanych leków są przestępcami. Najlepszy sposób na walkę z nielegalnymi sprzedawcami to rezygnacja z zakupów i zgłoszenie organom lub instytucjom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo publiczne podejrzanej strony. Zachowaj czujność w internecie, chroń siebie i innych przed zagrożeniem! Poniżej dostępny jest do pobrania poradnik bezpiecznych zakupów leków.
- Znaleziono pieniądze. Policja szuka właściciela
Z życia garnizonu
-
Dzień kobiet w brzeskiej jednostce
Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku odbyło się okolicznościowe spotkanie z okazji Święta Dnia Kobiet, które przypada na dzień 8 marca. Z tej okazji funkcjonariuszki i pracownice Policji otrzymały od kierownictwa brzeskiej jednostki najlepsze życzenia i podziękowania za pracę.
-
Zmiany w przepisach w zakresie umundurowania policjantów
31 grudnia 2024 r. weszły w życie zmiany w przepisach w zakresie umundurowania policjantów, przygotowane przez Biuro Logistyki Policji Komendy Głównej Policji, wprowadzające nowe zasady identyfikacji policjantów, umożliwiające optymalne wykorzystanie przedmiotów umundurowana oraz poprawiające warunki pełnienia służby. Zmianie uległa również wysokość równoważnika pieniężnego w zamian za umundurowanie.
- Uroczyste pożegnanie z policyjnym mundurem