Jesteś objęty kwarantanną? Skorzystaj z bezpłatnej aplikacji „Kwarantanna domowa”

Jesteś objęty kwarantanną? Skorzystaj z bezpłatnej aplikacji „Kwarantanna domowa”

W weryfikacji przestrzegania zasad kwarantanny domowej pomagają funkcjonariusze Policji. Mogą odwiedzić osoby poddane  kwarantanny w dowolnym momencie. Jeśli chcesz ułatwić im pracę, ściągnij aplikację „Kwarantanna domowa”. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym i służbami ratunkowymi oraz uzyskać ważne informacje na temat epidemii.

Aplikacja „Kwarantanna domowa” dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store. Dzięki aplikacji „Kwarantanna domowa” zyskujesz szybki dostęp do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny informacji. Możesz też korzystać ze specjalnej infolinii - 22 165 57 44.  

Aplikacja nie tylko pomaga odciążyć służby, ale daje też m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach mogą dostarczać artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się
z pracownikiem socjalnym. 

Więcej na:  http://malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/aplikacja-kwarantanna-domowa-ruszyl-proces-jej-udostepniania-0

W załączeniu specjalnie przygotowane ulotki. Zachęcamy do ich przesyłania, drukowania, przekazania rodzinie i znajomym — zarówno powracającym do kraju jak i skierowanym na kwarantannę w Polsce.

Więcej na temat aplikacji "Kwarantanna Domowa" na stronie Ministerstwa Cyfryzacji:

https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/aplikacja-kwarantanna-domowa--najpierw-sms-pozniej-aktywacja

https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa

 

Ponadto zwracamy uwagę, że:

Jako nadawca SMS-ów zawsze wpisane jest słowo: Kwarantanna. W treści komunikatu SMS zawarte jest odwołanie do bezpłatnej aplikacji Kwarantanna domowa.

SMS-y nie zawierają linków, numerów kont, numerów telefonicznych, sugestii wykonania płatności, sugestii znalezienia numeru telefonu, odwołania do banków itp.