II miejsce patrolu KPP w Brzesku w małopolskich eliminacjach do XXIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2016”.

II miejsce patrolu KPP w Brzesku w małopolskich eliminacjach do XXIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2016”.

Zakończyły się małopolskie eliminacje XXIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2016”.

Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Paweł Dzierżak podsumował zawody, oceniając wysoko poziom przygotowania policjantów uczestniczących w eliminacjach.  Jak zauważył, najważniejszym sprawdzianem doskonalonych umiejętności jest dobre wykorzystanie ich w codziennych sytuacjach, podczas interwencji. Inspektor Paweł Dzierżak pogratulował policjantom i wręczył nagrody i wyróżnienia

 Najlepszymi parami patrolowymi w Małopolsce okazali się reprezentanci Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, Komendy Powiatowej Policji w Brzesku oraz Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

 Patrol z Oddziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w składzie post.KOZYRA Mateusz i post.JELEŃ Mikołaj nie tylko zajął pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji końcowej ,ale dodatkowo okazał się najlepszy w trzech konkurencjach (z czterech ). Policjanci ci wykazali się najlepszymi umiejętnościami sprawnościowymi na torze przeszkód i w technikach obezwładniania osób, a ponadto najlepiej strzelali.

Drugie miejsce przypadło w udziale policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, którą reprezentował patrol w składzie : sierż.szt.GNIADEK Krzysztof i OLEKSY Damian. Obydwaj policjanci najlepiej ze wszystkich napisali test.

Trzecie miejsce zajęli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. To patrol w składzie sierż.KIEROŃSKI Arkadiusz oraz post.DYDO Paweł.  

Policjanci, którzy zdobyli pierwsze dwa miejsca, reprezentować będą małopolską Policję w Ogólnopolskim Finale Mistrzostw.