WAKACJE 2017 – brzescy policjanci zadbają o bezpieczeństwo wypoczywających

WAKACJE  2017 – brzescy policjanci zadbają o bezpieczeństwo wypoczywających

Ostatni dzwonek w tym roku szkolnym usłyszą dzisiaj uczniowie wszystkich szkół. Już jutro rozpoczną się długo wyczekiwane przez dzieci i młodzież wakacje. Góry, lasy, obiekty sportowe, brzegi zbiorników wodnych wypełnią się ludźmi szukającymi wypoczynku i relaksu. Aby ten wypoczynek był bezpieczny, brzescy policjanci rozpoczęli działania pn. „Bezpieczne Wakacje 2017”. Policyjne przedsięwzięcia prowadzone będą w miejscach wypoczynku letniego oraz na trasach dojazdowych do wakacyjnych kurortów.

Patrole policyjne spotkamy częściej niż zwykle nad brzegami Uszwicy, Dunajca i Jeziora Czchowskiego. Funkcjonariusze sprawdzać będą tzw. dzikie miejsca biwakowania, m.in. w zakresie przestrzegania przepisów przeciwpożarowych. Częste będą spotkania policjantów z uczestnikami półkolonii czy obozów, których w bieżącym roku na terenie powiatu brzeskiego nie brakuje. Podczas letniego wypoczynku korzystajmy wyłącznie z kąpielisk strzeżonych, a ponadto nie łączmy kąpieli z alkoholem. Nie zabierajmy ze sobą na plażę wartościowych przedmiotów, które pozostawione na kocu skuszą złodzieja. Pamiętajmy, aby nasze najmłodsze pociechy „nie spuszczać z oczu” nawet na chwilę. 

Już dzisiaj (23.06) policjanci podejmą wzmożone działania dotyczące „Wakacyjnych wyjazdów 2017”. Mundurowi będą monitorować płynność ruchu w miejscach szczególnie newralgicznych, eliminować z ruchu nietrzeźwych uczestników, zdecydowanie reagować na wykroczenia, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i które są najczęściej przyczyną wypadków drogowych – mowa o nieprawidłowym  wyprzedzaniu, nieudzielaniu pierwszeństwa przejazdu i przekraczaniu dopuszczalnej prędkości. Szczególna uwaga funkcjonariuszy zwrócona będzie na dowóz dzieci i młodzieży do miejsc wypoczynku. Wykonując swe obowiązki policjanci sprawdzają dokumenty, stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny autokarów. 

Rodzice lub organizatorzy wycieczek, zainteresowani kontrolą pojazdu i kierującego przed wyjazdem, proszeni są o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego KPP w Brzesku, pod numerem telefonu 14 66 26 290 lub osobiście na ul. Szczepanowskiej 53.

UWAGA - Zgłoszenie powinno być uczynione z kilkudniowym wyprzedzeniem. 

 

Czas wakacji to okres wzmożonej działalności włamywaczy, dla których pozostawione domy i mieszkania są łatwym łupem. Brzeska Policja, jak co roku wystawi więcej patroli (mundurowych oraz operacyjnych), aby zapobiegać kradzieżom z włamaniem. Tu również apel o wzajemną sąsiedzką troskę o pozostawione mienie – interesujmy się losami mieszkań i domów sąsiadów, a w przypadku podejrzenia włamania – informujmy Policję.

 

Przypominamy, że działa infolinia telefoniczna 116 111, która służy dzieciom i młodzieży potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Działa także „Telefon bezpieczeństwa dla turystów zagranicznych” +48 801 888 844 oraz +48 22 278 77 77.

Oczywiście całodobowo funkcjonują numery alarmowe Policji: 997 i 112.

 

 

Udanych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji życzą brzescy policjanci!