"Razem zmieniamy internet na lepsze"

"Razem zmieniamy internet na lepsze"

W dniu 16 lutego 2017r. policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii KPP w Brzesku wspólnie z Publicznym Gimnazjum w Jadownikach oraz z Publiczną Szkołą Podstawową nr 2 w Jadownikach zrealizowali spotkania z dziećmi i młodzieżą pod hasłem "Razem zmieniamy internet na lepsze".

Uczniowie uczestniczący w prelekcjach przygotowali przedstawienie artystyczne poświęcone w całości zagrożeniom płynącym z Internetu i nadmiernego korzystania z komputerów.

Wydarzenie to miało zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego oraz przyjaznego Internetu. Młodzież tych szkół włączając się w sposób aktywny przygotowała prace plastyczne, natomiast aspirant sztabowy  Bogumił Machaj w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą przedstawił zagrożenia czyhające na młodych użytkowników w codziennym kontakcie z Internetem poprzez komputery, smartfony i inne multimedia. 

W ramach promowania dobrych praktyk w sieci przez cały miesiąc luty podejmowane będą inicjatywy promujące bezpieczne i pozytywne wykorzystywanie nowych technologii przez dzieci.

Od 2004 roku, z inicjatywy Komisji Europejskiej, co roku w miesiącu lutym przypada Dzień Bezpiecznego Internetu – Safer Internet Day. Wyznaczenie takiego dnia i jego coroczne obchody, mają przede wszystkim na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online wśród społeczeństwa.