Policjanci w pobliżu szkół – akcja „Zwalniam przed szkołą”

Policjanci w pobliżu szkół – akcja „Zwalniam przed szkołą”

Jak co roku, w dniu inauguracji nowego roku szkolnego, brzescy policjanci pojawili się w pobliżu szkół. Wspólnie z przedstawicielami Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie prowadzą akcję „Zwalniam przed szkołą”. Funkcjonariusze i organizatorzy akcji apelowali do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych, zwłaszcza znajdujących się w pobliżu szkół. Taką prośbę do kierowców mieli także sami uczniowie, którzy wyposażeni w kamizelki odblaskowe chętnie przyłączyli się do akcji i rozdawali ulotki.

To już kolejna edycja akcji przeprowadzanej cyklicznie na terenie powiatu brzeskiego, którą inicjuje Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego włączyli się w nią, jak co roku, także brzescy policjanci. Już wczoraj (4.09) wraz z rozpoczęciem roku szkolnego mundurowi pojawili się w pobliżu szkół. Przypominali kierowcom, aby w newralgicznych miejscach tj. przed szkołami zwalniali i zachowywali szczególną ostrożność. Na tę okoliczność kierowcy otrzymywali ulotki przypominające o akcji.

Dzisiaj (5.09) policjanci pojawili się w rejonie przejścia dla pieszych w pobliżu Szkoły Podstawowej w Uszwi. Pomimo deszczowej pogody do policjantów dołączyli uczniowie tej szkoły, którzy chętnie i z uśmiechem na twarzy prosili kierowców o zachowanie ostrożności w rejonie placówek.

Mundurowi gościć też będą w samych szkołach, aby przypominać naszym pociechom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.