Ostatni weekend wakacyjnych powrotów - policja apeluje o rozwagę

Ostatni weekend wakacyjnych powrotów - policja apeluje o rozwagę

Przed nami ostatni weekend wakacyjnych powrotów, a co za tym idzie kierowcy muszą się liczyć z większym natężeniem ruchu na drogach. Brzeska Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi na drodze. Pamiętajmy też o życzliwości wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Ostatni weekend wakacji to czas powrotów i bardzo dużego natężenia ruchu na drogach. Powoduje to wzrost zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominamy, że niedostosowanie prędkości jazdy do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe wykonywanie manewrów wyprzedzania, wymijania i omijania to najczęstsze przyczyny wypadków na drogach.

Wpływ na bezpieczeństwo ma również jazda bez zapiętych pasów, a także przewożenie dzieci w sposób niezgodny z przepisami oraz kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu. 

Podczas ostatniego weekendu sierpniowego nad bezpieczeństwem podróżnych będzie czuwać większa ilość policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze przede wszystkim będą nadzorować główne szlaki komunikacyjne, udzielać wskazówek i rad kierującym, a w przypadku tworzenia się tzw. korków  będą starać się upłynniać ruch i kierować pojazdy na drogi objazdowe.

Podczas najbliższego weekendu należy spodziewać się częstszych kontroli drogowych. Policjanci będą zdecydowanie reagować na wykroczenia i przestępstwa wpływające na liczbę wypadków drogowych iich ofiar, przede wszystkim na:

nadmierną prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, nie zapinanie pasów bezpieczeństwa przez wszystkich podróżujących samochodem i przewożenie dzieci  niezgodnie z przepisami (bez fotelików lub urządzeń przytrzymujących dla dzieci), kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, każda kontrola drogowa będzie wiązała się z badaniem trzeźwości kierującego.

Kierujący powinni pamiętać,  że  policyjne działania nawet najbardziej nasilone nie zastąpią rozsądku i wyobraźni uczestników ruchu drogowego.

Brzeska Policja życzy wszystkim bezpiecznych powrotów do domu.