O Puchar Złotego Bicykla – powitanie lata z brzeskimi policjantami

O Puchar Złotego Bicykla – powitanie lata z brzeskimi policjantami

Sportowo rozpoczęli tegoroczne lato uczestnicy rowerowych zmagań „O Puchar Złotego Bicykla” w Iwkowej. W niedzielne (24 czerwca) popołudnie w centrum Iwkowej pasjonaci rowerowych wycieczek promowali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Wspierali ich w tym brzescy policjanci dbając o bezpieczeństwo uczestników, ale i udzielając cenny rad i wskazówek.

Po raz kolejny policjanci z Brzeska wspierają inicjatywy podejmowane przez społeczność gminy Iwkowa w zakresie promowania bezpieczeństwa. Niedzielny rajd przyciągnął dużą liczbę osób chętnych do rowerowych zmagań. Starsi miłośnicy jednośladów pokazali dzieciom i młodzieży, że zamiast siedzieć przed szklanym ekranem telewizora czy komputera można aktywnie, ale przede wszystkim miło spędzić czas. Ogromne zainteresowanie i ilość uczestników (grupa około 100 osób) pokazuje, że taka forma wypoczynku staje się coraz bardziej popularna.

Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej jednostki, którzy angażują się w tego rodzaju przedsięwzięcia. Rajdy rowerowe są doskonałym pomysłem, aby promować zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Co zrobić, aby być bezpiecznym na rowerze i szczęśliwie wrócić do domu? – na te i inne pytania odpowiadali policjanci, którzy również zjawili się na miejscu zbiórki i poza czuwaniem nad bezpieczeństwem uczestników, przypominali o zasadach, których przestrzeganie uchroni przed niebezpiecznymi sytuacjami. Oto kilka z nich:

1. Używaj sprawnego i w pełni wyposażonego roweru. 

2. W czasie jazdy używaj kasku. 

3. Dokładnie rozejrzyj się zanim ruszysz. 

4. W miarę możliwości korzystaj z drogi dla rowerów. 

5. Przestrzegaj przepisów drogowych, obowiązują one także rowerzystów. 

6. Przed skrzyżowaniami, wyjazdami z podwórek i bocznych ulic trzymaj zawsze dłoń na hamulcu. 

7. Nie wymuszaj pierwszeństwa przejazdu. 

8. Sygnalizuj odpowiednio wcześnie wszystkie skręty. 

9. Nigdy nie ścinaj zakrętów. 

10. W czasie jazdy zawsze uważaj!