Letni wypoczynek z policjantami z Czchowa

Letni wypoczynek z policjantami z Czchowa

Wakacje to czas wytężonej pracy dla policjantów, którzy dokładają wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim osobom odwiedzającym i wypoczywającym na terenie powiatu brzeskiego. Jednym ze stałych elementów policyjnej służby jest profilaktyka. Szczególnie podczas letniego wypoczynku mundurowi spotykają się z uczestnikami kolonii i obozów przekazując im cenne rady i wskazówki.

W dniu 25 lipca br. w ramach zainicjowanej przez MSWiA ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo" odbyło się kolejne spotkanie funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Czchowie  z uczestnikami letnich kolonii pn. „Wakacje z Bogiem” organizowanych przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety - Prowincja Wrocławska w miejscowości Iwkowa. Spotkania podczas letnich obozów na stałe wpisały się już w kalendarz policyjnej służby i trwają nieprzerwanie od kilku. Uczestnicy każdego nowego turnusu w okresie wakacyjnym chętnie goszczą u siebie dzielnicowych. Mundurowi przypominają dzieciom i młodzieży podstawowe zasady bezpieczeństwa, w szczególności podczas kąpieli wodnych. Przekazują im też cenne rady i wskazówki, jak zachować się w sytuacji zagrożenia np. podczas burzy i gdzie szukać pomocy. Podczas spotkania policjanci poruszyli kwestie związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym zachęcając i promując używanie elementów odblaskowych.

Brzescy policjanci już w czerwcu rozpoczęli starania i konkretne działania, aby wypoczynek na terenie powiatu brzeskiego upłynął bezpiecznie. Policyjne przedsięwzięcia prowadzone są w miejscach wypoczynku letniego oraz na trasach dojazdowych do wakacyjnych kurortów. Patrole policyjne spotkamy częściej niż zwykle nad brzegami Uszwicy, Dunajca i Jeziora Czchowskiego. Funkcjonariusze sprawdzają tzw. dzikie miejsca biwakowania, m.in. w zakresie przestrzegania przepisów przeciwpożarowych. Często spotykają się z uczestnikami półkolonii czy obozów, których w bieżącym roku na terenie powiatu brzeskiego nie brakuje. Pamiętajmy, aby podczas letniego wypoczynku korzystać wyłącznie z kąpielisk strzeżonych, a ponadto nie łączmy kąpieli z alkoholem. Nie zabierajmy ze sobą na plażę wartościowych przedmiotów, które pozostawione na kocu skuszą złodzieja. Pamiętajmy, aby nasze najmłodsze pociechy „nie spuszczać z oczu” nawet na chwilę.

W związku z wakacyjnymi wyjazdami policjanci na bieżąco monitorują płynność ruchu w miejscach szczególnie newralgicznych, eliminują z ruchu nietrzeźwych uczestników oraz zdecydowanie reagują na wykroczenia, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Szczególna uwaga funkcjonariuszy zwrócona jest na dowóz dzieci i młodzieży do miejsc wypoczynku. Wykonując swe obowiązki policjanci sprawdzają dokumenty, stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny autokarów.

Przypominamy, że rodzice lub organizatorzy wycieczek, zainteresowani kontrolą pojazdu i kierującego przed wyjazdem, proszeni są o kontakt z Wydziałem Ruchu Drogowego KPP w Brzesku, pod numerem telefonu 14 66 26 290 lub osobiście w Brzesku na ul. Szczepanowskiej 53.

UWAGA - Zgłoszenie powinno być uczynione z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Czas wakacji to okres wzmożonej działalności włamywaczy, dla których pozostawione domy i mieszkania są łatwym łupem. Tu również apel o wzajemną sąsiedzką troskę o pozostawione mienie – interesujmy się losami mieszkań i domów sąsiadów, a w przypadku podejrzenia włamania – informujmy Policję.