Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe – spotkanie z policjantem

Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe – spotkanie z policjantem

O bezpiecznym wypoczynku podczas ferii zimowych rozmawiają policjanci podczas spotkań z dziećmi, które wolny czas spędzają na terenie powiatu brzeskiego. Uczestnicy takich zajęć z ciekawością słuchają rad funkcjonariuszy jak unikać zagrożeń podczas zimowego szaleństwa.

Okres zimowego wypoczynku to czas zabawy dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. W trosce o ich bezpieczeństwo policjanci z brzeskiej komendy przeprowadzają spotkania, na których poruszane są podstawowe zasady bezpiecznego, zimowego wypoczynku. Jedno z takich spotkań odbyło się w Dębińskim Centrum Kultury. Dzielnicowy z gminy Dębno przypomniał o zasadach bezpieczeństwa, zarówno tych obowiązujących podczas pobytu na zimowisku, jak i spędzania wolnego czasu w miejscu zamieszkania.

Funkcjonariusz apelował do najmłodszych, aby do zabawy wybierać bezpieczne miejsca. Przestrzegał, aby nie wchodzić na zamarznięte akweny wodne. Podczas spotkania mówił o tym jak bezpiecznie spędzić czas w domu. Udzielił dzieciom wskazówek jak zachować się w kontakcie z nieznajomym. Poruszył również temat zagrożeń w sieci. Uczestnicy spotkania utrwalili także numer telefonu alarmowego, aby w razie potrzeby wiedzieć w jaki sposób i do kogo mogą się zwrócić o pomoc. Policjant przypomniał o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i o tym, jak ważne jest korzystanie z odblasków. Najmłodsi z ciekawością słuchali rad policjanta i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu.