Dobry kontakt ze społeczeństwem to podstawa pracy każdego dzielnicowego

Dobry kontakt ze społeczeństwem to podstawa pracy każdego dzielnicowego

To właśnie policjanci pierwszego kontaktu są najbliżej mieszkańców i ich problemów, dlatego kontakt z nimi powinien być szybki i łatwy. Na ręce dyrektorów oraz pedagogów brzeskich szkół policjanci przekazali właśnie specjalne ulotki, w których każdy z nas znajdzie dane kontaktowe swojego dzielnicowego.

Ulotki zawierające dane kontaktowe dzielnicowych trafiły w ręce dyrektorów i pedagogów brzeskich szkół. Przypomnieć należy, że każdy dzielnicowy ma telefon, skrzynkę e-mailową a dane kontaktowe do niego z łatwością znajdziemy w aplikacji "Moja Komenda" . Dzięki wyszukiwarce dzielnicowych, która funkcjonuje w tej aplikacji nikt z nas nie musi pamiętać o numerze telefonu dzielnicowego, gdyż właśnie dzięki niej kontakt można szybko odnaleźć.

Oprócz informacji o programie „Dzielnicowy bliżej nas” w ulotkach znajduje się również opis aplikacji ułatwiających kontakt z policją m.in. „Moja Komenda” czy „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swoim otoczeniu. Aby zgłosić zagrożenie należy wejść np. na stronę internetową Komendy Powiatowej Policji w Brzesku (www.brzesko.policja.gov.pl). Przekazanie tych informacji zajmuje tylko kilka chwil. W razie potrzeby można skorzystać z instrukcji obsługi. Korzystanie z Mapy Zagrożeń przez internautów jest proste i przejrzyste:

Internauta, który będzie korzystać z tego narzędzia, powinien wyszukać na „mapie” konkretne miejsce uważane przez niego za zagrożone. Z listy kategorii zgłoszeń powinien wybrać ikonę obrazującą konkretną kategorię zdarzeń, którą następnie należy nanieść na dane miejsce na mapie. Zgłaszający będzie proszony o wprowadzenie w „oknie” szczegółów sprawy, a także daty jej wystąpienia. Od tej pory zgłoszenie będzie widoczne na mapie, podobnie jak jego status (nowe, weryfikacja, potwierdzone lub niepotwierdzone).

Należy jednakwiedzieć, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to nie tylko miejsce do nanoszenia kolejnych zagrożeń, ale również możliwość zapoznania się z potwierdzonymi zagrożeniami występującymi na określonym obszarze. Informacja taka pozwala uniknąć sytuacji, w których nasze życie lub zdrowie mogłoby zostać narażone.