Brzeska jednostka została uhonorowana odznaką honorową Polskiego Czerwonego Krzyża

Brzeska jednostka została uhonorowana odznaką honorową Polskiego Czerwonego Krzyża

W uznaniu zasług na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża Kapituła Odznaki Honorowej nadała Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku odznakę honorową Polskiego Czerwonego Krzyża IV. stopnia.

W brzeskiej komendzie od wielu lat nie brakuje policjantów i pracowników, którzy chętnie dzielą się z potrzebującymi tym co najcenniejsze – krwią. Działający przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku Klub Honorowych Dawców Krwi istnieje od 1998 roku. Początkowo do klubu należało 25 osób, z roku na rok liczba ta systematycznie rosła i w chwili obecnej liczy 46 krwiodawców.

Ponad połowa obecnych członków legitymuje się tytułem Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi. Kilkoro z osób zostało również odznaczonych Brązowymi i Srebrnymi Krzyżami Zasługi.

Klub co roku organizuje na terenie brzeskiej jednostki wiele akcji  krwiodawstwa, chociażby z okazji Święta Policji. Członkowie czynnie uczestniczą w akcjach służb mundurowych, jak np. „Niebieski Mikołaj”, „Błękitna Kropla Krwi”, „Nasza Krew- Nasza Ojczyzna”. Policjanci i pracownicy bardzo licznie włączyli się również w Ogólnopolską Akcję Krwiodawstwa pod nazwą „spoKREWnieni Służbą”. Od ponad 10 lat wspólnie z Klubem HDK przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku klub bierze udział w akcji „Ognisty Ratownik Gorąca Krew” organizując zbiórki krwi na terenie powiatu brzeskiego.

Członkowie klubu co roku oddają średnio 20 litrów krwi.