Brzescy policjanci wspólnie z najmłodszymi świętowali Dzień Dziecka

Brzescy policjanci wspólnie z najmłodszymi świętowali Dzień Dziecka

Jak co roku, policjanci z Brzeska z przyjemnością włączyli się w obchody Dnia Dziecka biorąc udział w piknikach zorganizowanych na terenie powiatu brzeskiego. Podczas wspólnej zabawy i atrakcji przygotowanych specjalnie dla najmłodszych była również okazja do promowania bezpiecznych zachowań, szczególnie podczas zbliżających się wakacji.

Wielkie zainteresowanie i uśmiechy na twarzach dzieci wywołały atrakcje przygotowane przez brzeskich policjantów dla najmłodszych z okazji ich święta. Mundurowi w piątek i w niedzielę, 1 i 3 czerwca br., pojawili się na piknikach zorganizowanych w Szkole Podstawowej w Mokrzyskach, na stadionie Okocimskiego Klubu Sportowego w Brzesku oraz na terenie kompleksu rekreacyjno-sportowego w Gnojniku. Nasze najmłodsze pociechy mogły z bliska zobaczyć sprzęt i wyposażenie każdego policjanta. Chętnych, żeby przymierzyć elementy umundurowania i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie też nie brakowało. Na pamiątkę wspólnej zabawy każde dziecko otrzymało odcisk linii papilarnych. Największą jednak atrakcją okazały się policyjne motocykle i radiowozy, za kierownicą których ochoczo siadali najmłodsi. Każde dziecko choć przez chwilę mogło poczuć się policjantem. Najmłodsi z entuzjazmem słuchali jak wygląda codzienna służba policjanta, a nieco starsi ochoczo przymierzali alkogogle i narkogogle.

Wspólna zabawa była też doskonałą okazją do promowania bezpiecznych zachowań, przede wszystkim podczas zbliżającego się wakacyjnego wypoczynku. Dzieci z ciekawością słuchały jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą czy podczas letnich wyjazdów. Starsi uczestnicy pikniku otrzymali ulotki zachęcające do wstąpienia w policyjne szeregi, mogli też zasięgnąć informacji i na miejscu dowiedzieć się jak zostać policjantem.

    Wszystkim dzieciom dziękujemy za wspólną zabawę, za dziecięcą radość i uśmiechy.