Aktualności

 • Ogólnopolskie działania policyjne "SMOG"
  2019-11-19
  Jutro w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Podczas pełnienia służby funkcjonariusze zwrócą uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty...
  więcej
 • „Wszyscy dla Górala” – wspieramy naszego kolegę, dołącz do nas!
  2019-11-15
  Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w zawodach strzeleckich, które odbędą się 24 listopada 2019 roku na strzelnicy Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Zawody połączone są z akcją charytatywną „Wszyscy dla Górala”. St.asp. Jacek Kurzeja ps. „Góral” jest funkcjonariuszem Biura...
  więcej
 • Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych
  2019-11-15
  W niedzielę 17 listopada 2019 roku przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W Polsce główne obchody Dnia Pamięci, od kilku lat, odbywają się w miejscowości Zabawa koło Tarnowa m.in. przy Pomniku Ofiar Wypadków Drogowych „Przejście”.
  Po raz pierwszy Światowy Dzień Pamięci obchodzony...
  więcej
 • Komunikat śląskiej Policji. Poszukiwany złodziej paliwa.
  2019-11-15
  Policjanci ze Szczekocin proszą o pomoc w identyfikacji osoby podejrzanej o kradzież ponad 500 litrów paliwa. Do przestępstwa doszło na stacji paliw w miejscowości Bonowice. Sprawca przyjechał białym samochodem dostawczym marki Renault. Wizerunek złodzieja został zarejestrowany przez kamery...
  więcej
 • Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego – ogólnopolskie działania policji
  2019-11-14
  Dziś, 14 listopada 2019 roku w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mimo iż nadrzędnym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.
  W...
  więcej
 • Czy wiesz, że w Polsce działa system Child Alert?
  2019-11-14
  W przypadku zaginięcia dziecka Policja może uruchomić system alarmowy Child Alert. System ten może zostać uruchomiony na każdym etapie prowadzonych poszukiwań, jeśli łącznie spełnione zostaną następujące przesłanki:
  osoba zaginiona w chwili zaginięcia nie ukończyła 18 roku życia;
  istnieje...
  więcej
 • Nie zabijaj - jedź bezpiecznie!
  2019-11-13
  Trwa policyjna akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Nie zabijaj – Jedź bezpiecznie!”, której celem jest przypominanie i uświadamianie kierującym, że nieprzestrzeganie przepisów, w tym przekraczanie dozwolonych prędkości, jazda po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu, to...
  więcej
 • Uroczyste obchody odzyskania przez Polskę niepodległości
  2019-11-13
  11 listopada br. w całym kraju odbywały się uroczyste obchody odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt państwowych obchodzone dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości. Również mieszkańcy powiatu brzeskiego, dzieci i...
  więcej
 • Pędził 106 km/h. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące.
  2019-11-12
  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej jednostki zatrzymali prawo jazdy 22-latkowi, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 106 km/h. Policyjna kontrola zakończyła się też mandatem i punktami karnymi.
  Do zdarzenia doszło wczoraj, 11 listopada 2019 r. w miejscowości Drużków Pusty....
  więcej
 • Listopadowy długi weekend
  2019-11-08
  Przed nami przedłużony listopadowy weekend, który rozpoczął się ogólnopolskimi działaniami kontrolno-prewencyjnymi pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Większej niż zazwyczaj liczby funkcjonariuszy i kontroli na drogach należy spodziewać się m.in. na głównych ciągach komunikacyjnych. Policjanci będą...
  więcej
 • Życzenia dla pracowników służby cywilnej w Brzesku
  2019-11-08
  11 listopada to Dzień Służby Cywilnej – święto tych, którzy swoją sumienną i  rzetelną pracą dają gwarancję sprawnego funkcjonowania administracji. Z tej okazji Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mł.insp. Bogusław Chmielarz spotkał się z pracownikami cywilnymi brzeskiej jednostki, którzy na co...
  więcej
 • Zmiany w przepisach dotyczących kontroli drogowej
  2019-11-06
  W rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego zachowano większość obecnie obowiązujących regulacji dotyczących kontroli drogowej. Głównym celem zmian jest doprecyzowanie dotychczasowych procedur działania np. policji.
  Według nowych przepisów: „...
  więcej
 • Mierniki prędkości są użytkowane przez Policję zgodnie z obowiązującymi przepisami
  2019-11-05
  Laserowe mierniki prędkości są użytkowane przez Polską Policję zgodnie z obowiązującymi przepisami. Najbardziej zaawansowane, kompaktowe urządzenie, łączą w sobie funkcje wideokamery, aparatu cyfrowego oraz laserowego pomiaru prędkości.
  Urządzenia te, zgodnie z wymogami prawnymi, zanim zostały...
  więcej

Komunikaty

 • Komunikat śląskiej Policji. Poszukiwany złodziej paliwa.
  2019-11-15 14:44
  Policjanci ze Szczekocin proszą o pomoc w identyfikacji osoby podejrzanej o kradzież ponad 500 litrów paliwa. Do przestępstwa doszło na stacji paliw w miejscowości Bonowice.
  więcej
 • Zbrodnia nie ma płci
  2019-10-21 13:15
  Crime has no gender - to kolejna edycja kampanii medialnej: EU Most Wanted - najbardziej poszukiwani przestępcy Europy. Czy kobiety są zdolne do popełniania tak poważnych przestępstw jak mężczyźni?
  więcej
 • Handel ludźmi
  2019-10-21 13:12
  Przestępstwo handlu ludźmi to współczesna forma niewolnictwa stanowiąca jedną z najcięższych zbrodni, godząca w wolność i godność ludzką. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla całej Unii Europejskiej.
  więcej
 • Phishing. Uwaga na adres internetowy podszywający się pod adres małopolskiej policji
  2019-10-21 13:10
  Uwaga na adres internetowy: http://malopolska-policja.com.pl/ 
  więcej
 • Zgubione pieniądze czekają na właściciela
  2019-10-08 13:23
  Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku poszukują właściciela pieniędzy, które zostały znalezione w dniu 6 września br. około godziny 12.30 w miejscowości Szczurowa.
  więcej
 • Policjanci poszukują właściciela roweru
  2019-09-24 14:58
  W dniu 14 września 2019 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku w trakcie patrolu Ogródka Jordanowskiego w Brzesku znaleźli porzucony rower górski. Rower  został zabezpieczony i przewieziony do komendy, gdzie czeka na właściciela.
  więcej
 • Program Interwencji Profilaktycznej - FRED GOES NET
  2019-09-11 12:22
  Nie wszyscy młodzi ludzie traktują narkotyki lub alkohol jako coś szkodliwego. Eksperymentowanie z narkotykami staje się coraz powszechniejsze, co szczególnie w okresie dorastania może okazać się niebezpieczne.
  więcej
 • Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym - Wakacje 2019
  2019-06-18 12:13
  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych.
  więcej
 • MIT: Dobra pogoda sprzyja bezpieczeństwu na drodze?
  2019-07-08 08:24
  Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że podczas dobrych warunków pogodowych jest bezpieczniej na drodze. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obalimy ten mit już dzisiaj.
  więcej

Z życia garnizonu