Aktualności

 • Brzeski policjant jadący do pracy na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierującego, który miał prawie 3 promile oraz trzykrotny zakaz prowadzenia pojazdów
  2015-06-22
  Kierowanie w stanie nietrzeźwości (blisko 3 promile) to tylko jedno z popełnionych przestępstw przez zatrzymanego. Dodatkowo posiadał on "potrójny" zakaz jazdy samochodem a w pojeździe ujawniono nielegalną broń palną. Wczoraj 21 czerwca br., policjant jadący na służbę zauważył kierującego...
  więcej
 • Policjant roku 2015 – rozpoczyna się II etap plebiscytu, głosy na kandydatów można oddawać do 29 czerwca br.
  2015-06-19
  Zakończył się pierwszy etap plebiscytu podczas którego można było zgłaszać kandydatów - policjantów, którzy, w opinii zgłaszających, mają szczególne osiągnięcia w codziennej trosce o bezpieczeństwo i powinni zostać wyróżnieni.
  Wpłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń. Kapituła plebiscytu, w której skład...
  więcej
 • Brzeski policjant najlepszy w półmaratonie.
  2015-06-19
  14 czerwca br. w miejscowości Rudawa odbyły się V Mistrzostwa Policji w Półmaratonie w ramach Półmaratonu Jurajskiego. W zawodach brały udział osoby z całej Polski jednak na podium znaleźli się głównie Policjanci z małopolskiego garnizonu.
   W kwalifikacji mężczyzn pierwsze miejsce zajął...
  więcej
 • Już wkrótce wakacje - zadbajmy, aby były bezpieczne. Co radzą policjanci ?
  2015-06-18
  Planując wakacyjny wypoczynek, warto pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.
  Policjanci przypominają o zasadach bezpiecznego podróżowania i wypoczynku, podopowiadają na co zwracać szczególną uwagę.
  Porady policjantów Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie - dla...
  więcej
 • Nietrzeźwy kierowca desperacko usiłował uniknąć zatrzymania do kontroli drogowej.
  2015-06-18
  Wieczorem 16 maja 2015 r. policjanci brzeskiej drogówki pełnili służbę na terenie gminy Czchów. Krótko po godzinie 1900 na jednej z ulic Czchowa funkcjonariusze zauważyli kierowcę samochodu marki Daewoo, który nie korzystał podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa, a ponadto przewoził na przednim...
  więcej
 • Groził wysadzeniem lokalu oraz domu.
  2015-06-17
  Nieletni „terrorysta” zabawił się kosztem mieszkańca gminy Dębno. Za swe zachowanie odpowie przed Sądem.
  Pod koniec maja br. oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzesku przyjął elektryzującą informację: nieznany mężczyzna telefonicznie zagroził wysadzeniem lokalu gastronomicznego oraz domu...
  więcej
 • Policyjne podsumowanie działań „Bezpieczny weekend – Boże Ciało” na drogach powiatu brzeskiego.
  2015-06-09
  Początek czerwca był dla policjantów brzeskiej drogówki nad wyraz pracowity; ciąg następujących po sobie dni wolnych spowodował, że szlaki komunikacyjne zapełniły się jedno i dwuśladami, a zmotoryzowani podróżni w dużej liczbie przemieszczali się do miejsc wypoczynku.
  Wzmożony ruch na drogach...
  więcej
 • DZIEŃ DZIECKA W BRZESKU.
  2015-06-03
  W dniu 1 czerwca 2015 roku w ramach „Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki” Policjanci i Strażacy spotkali się z dziećmi na stadionie Okocimskiego Klubu Sportowego przy ulicy Okocimskiej w Brzesku.
   
   W spotkaniu udział wzięło około 700 osób, w tym uczniowie szkół podstawowych,  gimnazjalnych,...
  więcej
 • „Węglowi oszuści” w rękach policjantów.
  2015-05-29
  Policjanci z Posterunku w Szczurowej zatrzymali mieszkańców Śląska, którzy oszukali mieszkankę gminy podczas sprzedaży opału.
                    Korzystna cena oferowanego przez obwoźnych handlarzy węgla skusiła mieszkankę Szczurowej i kobieta nabyła u dwóch przygodnych mężczyzn 500 kilogramów tego...
  więcej
 • Policjanci rozpracowali grupę oszustów.
  2015-05-28
  Brzescy funkcjonariusze zajmujący się przestępczością gospodarczą zatrzymali oszustów, którzy usiłowali wyłudzić z brzeskich placówek handlowych sprzęt AGD wykorzystując podstawione osoby.
                     Realizując posiadane materiały operacyjne policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością...
  więcej
 • POLICJANCI I STRAŻACY DZIECIOM- 1 czerwca 2015 roku - Dzień Dziecka
  2015-05-27
  W poniedziałek 1 czerwca, w godzinach od 10:00 do 14:15, dzieci będą mogły świętować wraz z Policją i Strażą Pożarną swój Dzień. Dla dzieci, w każdym przedziale wiekowym, przewidziano liczne atrakcje, m.in. pokaz sprzętu i wyposażenia policyjnego, strażackiego oraz ratownictwa medycznego. W trakcie...
  więcej
 • Policjanci zatrzymali sprawców uszkodzenia samochodów.
  2015-05-22
  W nocy z 18/19 maja br. dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzesku otrzymał informację, że na jednej z ulic miasta dwóch wandali niszczy napotkane na swej drodze  zaparkowane pojazdy. Szybka reakcja mundurowych pozwoliła zatrzymać jednego  ze sprawców.
   
  Kilka minut po północy na jednej z ulic...
  więcej
 • Dzięki obywatelskiej postawie świadka kolizji drogowej zatrzymany został nietrzeźwy sprawca zdarzenia.
  2015-05-22
  W ubiegłą środę, 20 maja 2015 r. około godz. 15.00 , w Dębnie na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 i drogi powiatowej prowadzącej od Porąbki Uszewskiej doszło do kolizji drogowej, której sprawca podjął nieudaną próbę ucieczki z miejsca zdarzenia.
   
  Na  oczekującego do włączenie się do ruchu...
  więcej

Komunikaty

Z życia garnizonu