Aktualności

 • Mieszkanki Brzeska nie dały się oszukać
  2016-10-20
  Czujność i rozwaga mieszkanek Brzeska uratowała ich przed utratą pieniędzy. Odebrały one telefony od rzekomych członków rodziny z informacją o wypadku i oczywiście prośbą o finansową pomoc. Na szczęście nie doszło do wyłudzenia pieniędzy.
  Tylko wczoraj (19.10) na terenie Brzeska doszło do trzech...
  więcej
 • Chciał rzucić się pod pociąg, uratowali go policjanci
  2016-10-18
  Policjanci z Brzeska uratowali 47-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego, który usiłował popełnić samobójstwo. Mężczyzna chciał odebrać sobie życie rzucając się pod pociąg. Dosłownie w ostatniej chwili jeden z funkcjonariuszy złapał desperata.
  Wczoraj (17.10), około godziny 20.00 zastępca dyżurnego...
  więcej
 • Przedłużenie certyfikatu „Szkoła promująca bezpieczeństwo” dla Zespołu Szkół w Wojakowej
  2016-10-18
  W miniony piątek (14.10) w Zespole Szkół w Wojakowej Komendant Powiatowy Policji w Brzesku uroczyście wręczył na ręce Pani Dyrektor przedłużenie certyfikatu „Szkoła promująca bezpieczeństwo”. Jest to zwieńczenie wielomiesięcznych starań szkoły i ich partnerów o poprawę stanu bezpieczeństwa w...
  więcej
 • Przyłapany na kradzieży podawał się za kuzyna
  2016-10-13
  32-letni mieszkaniec Dębicy został przyłapany na kradzieży kosmetyków w jednym z brzeskich sklepów. Chcąc uniknąć konsekwencji, podał dane swojego kuzyna. Teraz nie tylko odpowie za kradzież, ale także za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy i fałszowanie dokumentu.
  Policjanci we wtorek (11.10)...
  więcej
 • Okradał kościoły – wpadł w ręce policjantów
  2016-10-12
  Policjanci z Brzeska zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który włamał się do trzech kościołów na terenie powiatu brzeskiego. Łupem złodzieja padły głównie pieniądze. Straty szacuje się wstępnie na ponad 30 tys. złotych.
  W ostatnim czasie brzescy kryminalni pracowali nad włamaniami do kościołów....
  więcej
 • Brzesko. Areszt dla sprawców rozboju.
  2016-10-11
  Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dotkliwie pobili 47-latka i okradli go. Pokrzywdzony zdążył uciec i powiadomić o wszystkim Policję. Decyzją Sądu sprawcy najbliższe 2 miesiące spędzą w areszcie.
  W nocy z piątku na sobotę (7/8.10) po północy do oficera dyżurnego brzeskiej jednostki...
  więcej
 • Zdesperowani interesanci zabarykadowali się w Urzędzie Gminy, wzięli dwóch zakładników i na końcu podpalili pomieszczenia urzędu – to scenariusz ćwiczeń dowódczo-sztabowych przeprowadzonych przez brzeską Policję.
  2016-10-06
  W godzinach popołudniowych do Urzędu Gminy w Borzęcinie wkraczają zdesperowani interesanci. Proszą o spotkanie z Wójtem w sprawie przydzielenia mieszkania socjalnego. Ich prośba spotyka się jednak z odmową z uwagi na brak takich lokali socjalnych. Petenci barykadują się w sekretariacie, biorą...
  więcej
 • Apelujemy o ostrożną jazdę podczas trudnych jesiennych warunków drogowych
  2016-10-05
  Apelujemy, aby w ten jesienny okres kierowcy zachowali na drodze szczególną ostrożność. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to najczęstsze przyczyny wypadków - zwłaszcza jesienią.
  Intensywne opady deszczu oraz wcześnie zapadający...
  więcej
 • Małopolska Policja zaprasza w swoje szeregi
  2016-10-04
  Każdego roku, kilkaset osób ma szansę na rozpoczęcie służby w małopolskim garnizonie Policji. Od początku 2016 r. przyjęto prawie 300 nowych policjantów . W ostatnim kwartale bieżącego roku dołączy do nich jeszcze 160 kolejnych osób.
  Przyjdź – sprawdź – zdecyduj.
  Być może jedno z wolnych miejsc...
  więcej
 • Awantura w hotelu zakończona zarzutami
  2016-10-03
  Policjanci zatrzymali 19-latka, który awanturował się w jednym z brzeskich hoteli. Mężczyzna włamał się do pokoju innego klienta i okradł go. Ponadto zatrzymany miał przy sobie marihuanę i amfetaminę.
  Policjanci w środę nad ranem (28.09) zostali wezwani do awanturującego się w hotelu klienta. Na...
  więcej
 • Małopolska Policja wręcza certyfikaty „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”
  2016-09-30
  W dniu 29 września 2016 roku w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyło się wręczenie Certyfikatów „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Roberta Strzeleckiego.
  W uroczystości uczestniczyli również Halina Cimer – Małopolski Wicekurator...
  więcej
 • Weź paragon ze sobą – startuje akcja informacyjna Ministerstwa Finansów
  2016-09-30
  Pod hasłem „Weź paragon ze sobą” w całym kraju rusza ogólnopolska kampania informacyjna Ministerstwa Finansów. Akcja ma uświadomić Polakom z czym wiąże się nie wydawanie paragonów fiskalnych na stacjach paliwowych i nie zabieranie ich ze sobą w przypadku otrzymania. Kampania prowadzona będzie od...
  więcej
 • Dębno. Policjanci szkolili nauczycieli i samorządowców
  2016-09-23
  W dniu 23.09.2016 r. w Zespole Szkół w Woli Dębińskiej odbyła się konferencja szkoleniowa z udziałem kadry pedagogicznej przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjalnych gminy Dębno, przedstawicieli wydziałów oświaty oraz pracowników Urzędu Gminy w Dębnie.
   
  Spotkanie pn. „Bezpieczeństwo dzieci i...
  więcej

Komunikaty

Z życia garnizonu