Policjanci zapraszają na debatę społeczną

Policjanci zapraszają na debatę społeczną

Już w następną środę tj. 27 czerwca br. o godz. 17.00 w budynku OSP w Jurkowie odbędzie się kolejna debata społeczna z cyklu "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ". Tym razem tematem przewodnim będzie "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym - wspólnie reagujmy na zagrożenia". Policjanci zapraszają do dyskusji wszystkich mieszkańców, którzy zabierając głos dołożą kolejną cegiełkę w budowaniu poczucia bezpieczeństwa na brzeskich drogach.

Podczas spotkania omówiona zostanie także aplikacja "Moja Komenda", program "Dzielnicowy bliżej nas" oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Celem takiej debaty jest zdiagnozowanie i określenie potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez policję bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. 

Mamy nadzieję, że takie spotkanie pozwoli ustalić, o jakich zagrożeniach należy rozmawiać w pierwszej kolejności oraz określić i zaplanować działania zapobiegawcze, ze szczególnym uwzględnieniem roli dzielnicowego.

Serdecznie zapraszamy!