Dzień Babci i Dziadka z policjantami

Dzień Babci i Dziadka z policjantami

Uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka były doskonałą okazją do wizyt policjantów  w szkołach i skierowania kilku słów do seniorów w trosce o ich bezpieczeństwo.

W dniu 23 stycznia br. w Szkole Podstawowej w Iwkowej uczniowie podobnie jak w innych szkołach przygotowali z okazji Dnia Babci i Dziadka wiele atrakcji dla swoich najbliższych. To była doskonała okazja, aby na takim spotkaniu pojawili się także policjanci, którzy oprócz złożenia życzeń skierowali kilka słów do seniorów na temat ich bezpieczeństwa. 

W trakcie spotkania funkcjonariusze omówili metody działania przestępców, szczególnie w przypadku oszustw „na wnuczka”, „policjanta” czy „pracownika socjalnego”. oraz zagrożenia, na które najczęściej narażone są osoby starsze. Przedstawili współczesne niebezpieczeństwa związane z korzystaniem z bankowości elektronicznej i posługiwaniem się kartami płatniczymi. Policjanci wspomnieli jak ważna jest ochrona danych osobowych i bezpieczne posługiwanie się dowodem osobistym. Szczególną uwagę zwrócili na podstawowe zasady bezpieczeństwa przekazując rady, które mogą seniorów uchronić przed oszustwami, kradzieżami i wyłudzeniami. Funkcjonariusze przestrzegali przed zbytnią ufnością w kontaktach z obcymi, jednocześnie apelując o ostrożność i rozwagę. Dodatkowo stróże prawa poruszyli temat bezpieczeństwa seniorów na drodze. Przypomnieli o obowiązku noszenia odblasków, by pieszy był wystarczająco widoczny.