Uroczyste przekazanie nowych radiowozów dla brzeskiej Policji

Uroczyste przekazanie nowych radiowozów dla brzeskiej Policji

Przed Posterunkiem Policji w Szczurowej odbyło się uroczyste przekazanie nowych oznakowanych radiowozów. Policjanci otrzymali kluczyki do Opla Astry zakupionego w połowie ze środków budżetowych, a w połowie ze środków przekazanych przez Urząd Gminy w Szczurowej oraz do Volkswagena T6 sfinansowanego w całości z budżetu państwa. W uroczystym przekazaniu pojazdów służbowych uczestniczyli lokalni samorządowcy, radni i sołtysi gminy Szczurowa oraz zaproszeni goście.

Brzescy policjanci otrzymali wczoraj (16.01) kluczyki do nowoczesnych i bogato wyposażonych radiowozów Opla Astry i Volkswagena T6. Fundusze na zakup pierwszego pojazdu pochodziły ze środków Policji i Urzędu Gminy w Szczurowej. Samochód z silnikiem 1,6 o mocy 200KM będzie użytkowany przez funkcjonariuszy Posterunku Policji w Szczurowej. Drugi z samochodów, volkswagen T6 z dwulitrowym silnikiem benzynowym o mocy 150 KM będzie wykorzystywany w służbie patrolowej na terenie powiatu brzeskiego. Został on w całości sfinansowany z budżetu państwa.

Proboszcz miejscowej parafii ks. Wiesław Majka poświęcił radiowozy, życząc funkcjonariuszom, aby korzystając z nich zawsze bezpiecznie wracali ze służby.

Komendant Powiatowy Policji w Brzesku insp. Mirosław Moryl podziękował Wójtowi Gminy Szczurowa Marianowi Zalewskiemu oraz Przewodniczącemu Rady Gminy w Szczurowej Kazimierzowi Tyrcha za współfinansowanie zakupu radiowozu i wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa publicznego.